Artvinli Sanayici ve İş İnsanları Serbest Meslek Mensupları Derneği
Arsiyad
Artvin’de DOKA tarafından 11. 5 Yıllık Kalkınma Planı

Artvin’de DOKA tarafından 11. 5 Yıllık Kalkınma Planı

5. Yıllık Kalkınma Planı’nın hazırlıkları kapsamında istişare toplantısı yapıldı.
Toplantıda, Kalkınma Bakanlığı tarafından belirlenen 17 kalkınma başlığı toplantıya katılanlarca oylanarak kalkınmada öncelikli ilk 5 konu belirlendi. Oylamada eğitim, tarımsal kırsal kalkınma, demokrasi-adalet-güvenlik, ekonomik istikrar ve enerji ilk 5 arasına girdi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Doğanay, kalkınma, ekonomi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için kalkınma planın çok büyük önem arz ettiğini ifade etti.
On Birinci Kalkınma Planının hazırlanmasına farklı fikir ve farklı projelerle katkıda bulunmak için bu toplantıda bir araya geldiklerini belirten Doğanay, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi. Doğanay, "Tabiri caizse 81 ilde millet olarak bir ev ödevi hazırlıyoruz. Kendi ajandamızı, kendi yol haritasını hep beraber çiziyoruz. Bizde Artvin’den Türkiye’nin kalkınma planına katkıda bulunacağız" dedi.
Millet olarak bize yapamazsınız dedikleri her şeyi bir biri hayata geçirdiklerini vurgulayan Vali Doğanay, "Bugün hava yolu ulaşımında Türk Hava Yolları’yla dünya birincisiyiz. Dünyaya dizi ihracı konusunda dünya ikincisiyiz. Özünde sevgi, saygı ve barış olan kültürümüzü tüm dünyaya anlatıyoruz. Türkiye yükselen bir değer. Güneşin yükselmesini görmek istemeyenler, güneşe gözünü kapayanlarda olsa bu güneş yükseliyor. Ülkemizin yükselmesini hepimizin katkı vermesinin elzem olduğunu düşüyorum" diye konuştu.
2018 yılı sonunda 10’uncu 5 yıllık kalkınma planı süresinin dolacağını ve 11’inci 5 yıllık kalkınma planına hazırlık amacıyla bu toplantıların bütün ilerde düzenlendiğini belirten Doğanay, "Bu kalkınma planlarıyla ülkemizin ve vatandaşlarımızın öncelikli hedefleri belirleniyor. Türkiye’nin 2023 hedefleri var ve bu hedefleri tutturabilmek için temel önceliklerimizi çok iyi bilmemiz lazım." ifadelerine yer verdi.
DOKA yetkilisi Harun Göçer tarafından katılımcılara yönelik kalkınma planı toplantıları hakkında bilgiler veren bir sunum yapıldı. Toplantı oylama ile belirlenen kalkınmadaki öncelikle 5 konu üzerine fikir alış verişiyle sona erdi.
Toplantıya Artvin Valisi Ömer Doğnay Başkanlığında yapılan toplantıya Artvin belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Tüm Yorumlar

Bu İçeriğe Bir Yorum Yap

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır. *